PAYLAŞ:  

Tarot - Medyumlar - Falcılar

Medyumların, medyumluk güçleri ne kadardır?

Medyumlar, falcılar, kahve falı, gazetelerdeki astroloji falları, internet siteleri ve bunlar gibi binlerce gelecek bildiricileri etrafımızda her an hazır ve nazır beklemektedirler.

New York belediyesi, medyumlardan oluşan alo hatları sayesinde kendisine iyi bir gelir sağlamaktadır. Bir gazetenin verdiği bilgiye göre "Bu hatlarda çalışmak üzere en son 15 kişiyi eğitime almış, bu kişilere tarot bakmayı ve geleceği bildirmeyi öğretmiş ve belediyenin kadrolu elemanı olarak işe almıştır."

Alo medyum hattında çalışmış olan Debbie Nathan, bu sektörün arka planını bizlere aktarmıştır. Anlattıkları bir çok dergide de yer almıştır. Debbie'ye telefonu nasıl cevaplayacağı hakkında ayrıntılı bir eğitim verilir. Hemen arkasından arayan kişinin ismini ve doğum tarihini sorar; bunu yapma sebebinin arama yaşı olan 18'i tutup tutmadığı olduğunu söylese de asıl amaç arayan kişinin burcunu öğrenmektir. Sözlerine şöyle devam eder:

"Ben bir tarot okuyucusuyum. İlk olarak genel bir okuma yapacağım, arkasından sen bana özel sorularını soracaksın. Ben şimdi karıştırıyorum; hımmm.... Dur dediğin an karıştırmayı durduracağım." Genellikle kağıtları karıştırmaya bile üşenirdik. Ardından arayan kişiye şunları söylerdim:

"Senin fiziksel ilişkilerin ile iç dünyan arasında bir dengesizlik hissediyorum."

Peki insanlar buna nasıl kanıyorlardı? Debbie şöyle açıklar: "İnsanlar o kadar narsist ve özbenlikçidir ki, kendileri ile başka insanların ortak yönlerini, ortak nokta istek veya hisleri hakkında tam bir kör cahildirler. "

İnsanlar niçin falcılara, medyumlara, tarotçulara karşı bu kadar çok ilgi duyarlar? Çünkü bizim yaşamlarımızda sık sık ne yapmamız gerektiğini bilmediğimiz durumlar ortaya çıkar ve bir yardım, bir iç görüş, geleceğe dair bir bilgi, tavsiye ya da ümit isteriz. Hata yapmayı istemeyiz. Öyle birisi olsun ki geleceği görüp bizi bu hataları yapmaktan korusun isteriz. Yanlış karar almaktan korkarız. Maalesef medyumların en iyi bildiği şey gelecek değil, para kazanmaktır.

Debbie'nin görevi arayan kişiyi mümkün olduğu kadar hatta tutmaktır. Uzun süren bir tarot yorumu 55 dakikayı bulabilir ki bunun bedeli $211'dır.

Peki telefonda medyumluk yapan bir New York belediyesi personeli ne kazanmaktadır? Görünüşe göre paranın çoğu belediyede kalmaktadır çünkü dakikası $3.99 olan bir aramada medyum sadece 25 cent almaktadır.

"Medyum, fal ve tarot" tüm bunları bu kadar güçlü kılan nedir? Her yana yayılmış olması, bu yaygınlıktan dolayı doğal bir unsur olarak görülmesi ve yadırganmaması insanların içindeki inanma arzusudur.

Peki ruhsal yardımın tek yolu bu mudur? Bizlere yönlendiriş sağlayacak kendimizden öte bir şeyler var mıdır?

Evet vardır. Evreni yaratan, siz ve durumunuz hakkında her şeyi bilen, bilgeliği sınırsız ve her zaman doğru olan birisine ne dersiniz? Tanrı'nın tavsiyeleri elimizde yazılı bir şekilde durmaktadır: Kutsal Kitap. Yaşamın size getirdikleri kafanızı mı karıştırıyor? Size ne yapmanız gerektiğini göstermesi için Tanrı'ya sorabilirsiniz.

"Eğiteceğim seni, gideceğin yolu göstereceğim,
Öğüt vereceğim sana,
Gözüm sendedir."

Mezmur 32:8

 Bize e-mail ile ulaşın…
 Tanrı'yla arkadaşça bir ilişki başlatmaya ne dersiniz?
BU MAKALEYİ PAYLAŞIN:  

TOP